Alergiczne zapalenie spojówek

Alergiczne zapalenie spojówek występuje najczęściej u osób, które są uczulone na pyłki kwitnących traw. Trzeba wspomnieć o wiosennym zapaleniu spojówek, które występuje okresowo, w czasie wiosenno - letnim. Co ciekawe, najczęściej występuje u młodych chłopców i mężczyzn.

Objawy alergicznego zapalenia spojówek to światłowstręt, pieczenie oraz swędzenie oczu i sklejanie się powiek białą wydzieliną. Leczenie polega na odczulaniu, podaje się krople do oczu, które zawierają w swoim składzie lek przeciwhistaminowy, oraz zmniejszają przekrwienie oczu.

Innym rodzajem tej choroby może być atopowe zapalenie spojówek. Może do niego dojść przez przewlekłe miejscowe podawanie leków, uczulenie na mydła, toniki oraz inne kosmetyki. Objawy tej choroby to silne swędzenie spojówek, przekrwienie i obrzęk spojówek. Leczenie polega na usunięciu z otoczenia chorego czynnika który wywołuje chorobę i przyjmowaniu leków.

Jeśli masz którekolwiek z objawów, to więcej na ten temat możesz znaleźć na fachowych stronach medycznych. Tam też znajdziesz informacje na temat leczenia.