Alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa może objawiać się przez takie rzeczy jak wyciek wodnistej wydzieliny z nosa, świąd nosa, częste kichanie i odczucie zatkanego nosa, mogą też występować dodatkowo takie objawy jak bóle głowy i zatok, zapalenie spojówek, a czasami nawet duszności.

U różnych osób objawy mogą różnie występować. U jednych może wystąpić tylko jeden objaw tej choroby, a u innych wszystkie. Alergiczny nieżyt nosa najczęściej występuje w okresie wiosenno - letnim i jest spowodowany przez pylenie roślin. Gdy występuje w okresie jesienno - zimowym, jest spowodowany przez roztocza domowe i alergeny zwierząt.

Wyróżniamy dwa rodzaje tej choroby, pierwszy - całoroczny, którego objawy są odczuwane przez cały rok, a drugi - okresowy, jego występowanie uzależnione jest od tego, na co jesteśmy uczuleni. Jest to choroba, którą trzeba leczyć, ponieważ później często przeistacza się ona w astmę. Aby ją rozpoznać należy zrobić test alergiczny.

Jest to bardzo nieprzyjemna choroba, której powikłania mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych dolegliwości, więc jeśli zauważasz jakieś objawy u siebie, koniecznie przeprowadź testy alergiczne.