Czynniki predysponujące

Jesteś alergikiem, ale nie wiesz jakie czynniki predysponujące miałeś, że nim jesteś? Na wystąpienie alergii wpływ mogą mieć zarówno czynniki genetyczne, na które nie mamy wpływu jak i środowiskowe, które możemy zmieniać tak aby objawy alergii były jak najmniejsze.

Jeśli chodzi o czynniki genetyczne to szacunkowo czterdzieści do osiemdziesięciu procent chorych na alergie jest obciążonych genetycznie. Ryzyko wystąpienie alergii u dziecka jest możliwe na czterdzieści procent w przypadku gdy jeden rodzić jest nadwrażliwy, a sześćdziesiąt gdy oboje rodzice są uczuleni. Natomiast do czynników środowiskowych możemy zaliczyć takie rzeczy jak karmienie piersią, różne infekcje i pasożyty.

Nie można też zapomnieć o zanieczyszczeniu środowiska i powietrza przez dymy i spaliny. Alergia stała się chorobą cywilizacyjną, kiedyś była rzadkością, a dziś jest prawie że czymś normalnym. Leczyć można się tabletkami lub zastrzykami. Aby wiedzieć czy jesteśmy uczuleni, a jeśli tak to na co, należy zrobić testy alergiczne.