Uczulenie na alergeny kurzu domowego

Uczulenie na alergeny kurzu domowego jest to rodzaj alergii, którego dość łatwo się pozbyć. Objawia się tym, że podczas siedzenia w domu objawy alergiczne nasilają się, ale gdy wychodzimy z domu na świeże powietrze to objawy zanikają. Taka alergia nasila się w okresie jesienno - zimowym gdy rzadko wietrzymy pomieszczenia i więcej czasu spędzamy w mieszkaniu.

Uczulonym można być na alergeny unoszące się w powietrzu np. odchody roztoczy lub pierze. Powodem uczulenia może też być obecność w domu drobno ustroi takich jak pleśń lub inne grzyby. Jeśli masz uczulenie na alergeny kurzu domowego to spełniając poniższe obowiązki może pozbędziesz się alergii, a na pewno ograniczysz znacząco jej nasilone działanie.

Musisz regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu ścierać "na mokro" kurze, odkurzać i zmywać podłogę, a przede wszystkim często wietrzyć i zmieniać pościel, ponieważ to właśnie w łóżku znajduje się najwięcej roztoczy. Jeśli będziesz stosować się do poniższych zasad to na pewno objawy alergiczne znacznie osłabną, a Tobie w domu będzie lepiej.